Floriade Expo 2022

Floriade Expo 2022


W 2022 r w Almere będzie odbywać od 14 kwietnia przez pół roku, międzynarodowa wystawa ogrodnicza Floriade Expo 2022 się. Jest to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w Holandii co 10 lat.  Biorą w niej udział holenderscy wystawcy oraz wystawcy z ponad 30 krajów z różnych stron świata. Można będzie zobaczyć co sprawia, że nasze miasta są przyjemniejsze, bardziej przyjazne i zrównoważone. Zaskakujące innowacje będą mieszać się tutaj z inspirującymi ogrodami, rozrywką, niesamowitym programem artystycznym i kulturalnym, pysznym jedzeniem i wieloma innymi atrakcjami.


GROWING GREEN CITIES
Temat przewodnim tegorocznej wystawy  Floriade to Growing Green Cities (Rosnące Zielone Miasta). Przedstawione zostaną kreatywne, ekologiczne i zrównoważone rozwiązania, aby zainspirować odwiedzających do bardziej ekologicznego i zdrowszego życia. Ten motyw jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Według przewidywań do 2050 roku około 68% światowej populacji będzie mieszkać w miastach na zaledwie 2% powierzchni Ziemi. Wystawcy ze sponsorami będą starać się inspirować odwiedzających do bardziej ekologicznego, zdrowszego życia za pomocą czterech podtematów: Zieleń w mieście, Żywność w mieście, Zdrowie w mieście i Energia w mieście
 
ZIELEŃ W MIEŚCIE
Zielone miasta to miasta, w których można żyć. Ale jak sprawić, by zabudowane miasta stały się bardziej zielone? Odpowiedzi można poszukać zanurzając się w zieleni arboretum: żywym katalogu drzew i roślin. Każdy gatunek ma wyraźną rolę, jaką mógłby odegrać w miastach przyszłości. To świetne miejsce do dzielenia się wiedzą na ten temat.
 
ŻYWNOŚĆ W MIEŚCIE
Produkcja żywności nie jest już przywilejem wsi. Organizatorzy  wspólnie z naszymi wystawcami i sponsorami zaprezentują rozwiązania z zakresu eksperymentalnego rolnictwa, ogrodnictwa, rolnictwa miejskiego, sztucznie produkowanej żywności, żywienia, zdrowia i rolnictwa zrównoważonego.
 
ZDROWIE W MIEŚCIE
Ludzie chcą jak najdłużej czuć się zdrowi i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Floriade Expo 2022 ukazuje poszukiwania czystego powietrza, wody i gleby, które pomogą mieszkańcom mieszkać w jak najlepszych warunkach do życia.
 
ENERGIA W MIEŚCIE
Niezbędne są zrównoważone rozwiązania energetyczne. Zwłaszcza, że wzrasta również zapotrzebowanie na energię rosnącej populacji. Floriade Expo 2022 pokaże odwiedzającym nowe wynalazki w zakresie wytwarzania, magazynowania i oszczędzania energii.

KOLEJKA
Podczas zwiedzania można będzie przetestować projekt miejskich kolejek linowych jako zrównoważonego środka transportu i zobaczyć teren Floriade z wysokości 35 metrów, podróżując  kolejką linową o długości 850 metrów, łączącą południową i północną część parku.

DZIELNICA MIEJSKA HORTUS
Po zakończeniu teren wystawy Floriade Expo 2022Exp zostanie przekształcony w Hortus: zieloną, zdrową dzielnicę miejską przyszłości, najmłodszego miasta Holandii – Almere. Ta sama struktura siatki zostanie zastosowana dla dzielnicy miejskiej Hortus i na jej podstawie zostanie wytyczony szkielet dzielnicy miasta, który następnie przetrwa ponad sto lat

INFORMACJE PRAKTYCZNE...