Red Light District

Amsterdam / Red Light District

Red Light District


W oświetlonych czerwonymi światełkami oknach wystawowych prostytutki oczekują na kolejnych klientów. Jednak nie każdy wie, że właśnie w tym rejonie znajduje się również wiele z najpiękniejszych zabytków Amsterdamu, np. Oude Kerk, najstarszy kościół w mieście, dom Rembrandta, obecnie muzeum poświęcone wielkiemu artyście, czy piękna mieszczańska kamienica z katolickim kościołem ukrytym na najwyższym piętrze, obecnie muzeum.


Dzielnica ta to także świetne miejsce na niezwykłe zakupy, wizytę w cofie shopie, w nietypowym pubie czy modnej restauracji. Mimo że panujący tu ruch i gwar odciąga uwagę od samej prostytucji. Zwiedzanie dzielnicy bez przejścia obok najbardziej znanego tutejszego klubu Casa Rosso przy Oudezijds Achterburgwal czy przejścia przez Deutche Brücke, most, który nazwę swą zawdzięcza licznym pracującym w pobliżu niemieckim prostytutkom, jest praktycznie niemożliwe.

Na koniec praktyczna rada: w Dzielnicy Czerwonych Latarni lepiej nie robić zdjęć. Nie jest to wprawdzie zabronione, może jednak skończyć się awanturą lub zniszczeniem sprzętu fotograficznego.