Testen voor toegang

W ramach  programu testowania przed wejsciem "Testen voor toegang" wprowadzonego na okres 1 miesiąca (kwietnia) odbędą się imprezy i zostanie umożliwiony wstęp do miejsc związanych z kulturą, sportem i rekreacją dla odwiedzających, którzy będą posiadać przy wejściu certyfikat negatywnego testu na COVID-19. Chętni, którzy planują wstęp do określonych w programie miejsc mogą, na życzenie, zostać przetestowani na obecność koronawirusa za pomocą szybkiego testu i jeżeli test jest negatywny otrzymają certyfikat, który będą mogli okazać przy wejściu. Badanie musi być przeprowadzone nie wcześniej niż 40 godzin przed planowanym wejściem.

Na stronie www.testenvoortoegang.nl wybiera się rodzaj imprezy oraz datę i porę dnia, a następnie  rezerwuje się miejsce i godzinę do zrobienia testu i podaje się numer telefonu komórkowego, który jest weryfikowany. Po zrobieniu badania i ujemnego wyniku otrzymuje się certyfikat w formie kodu QR na apkę CoronaCheck zainstalowaną w telefonie. Koszty testów pokrywa rząd.
W programie znajdują się: Zajęcia sportowe i młodzieżowe (sporty rekreacyjne i zawody na najwyższym poziomie, baseny i hale wspinaczkowe); Kasyna i salony gier; Ogrody zoologiczne, parki rozrywki i rozrywki oraz Keukenhof; Działalność kulturalna (muzea, teatry, koncerty i miejsca muzyczne);Biznesowe spotkania; Wydarzenia Fieldlabs.
Program może pomóc w ponownym otwarciu społeczeństwa i gospodarki. Jeżeli trend i ilość zachorowań będą zadawalające w maju przewidywany jest następny krok.