Zuiderzeemuseum

Skanseny

Zuiderzeemuseum


Zuiderzeemuseum Enkhuizen, położone w pięknej wiosce rybackiej nad jeziorem IJsselmeer, ożywia historie ludzi zamieszkujących w przeszłości okolice Zuiderzee.

Muzeum mieści się w ponad stu trzydziestu autentycznych domach, sklepach i warsztatach i ukazuje historię i kulturę tego wyjątkowego regionu. Wiele uwagi poświęcono przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tego obszaru w odniesieniu do takich tematów, jak woda, tradycyjne rzemiosło i społeczności.

BUITENMUSEUM
Buitenmuseum (skansen), otwarte jest od marca do października. Zobaczyć  tu można autentyczne budynki i dowiedzieć się różnych rzeczy na temat życia wokół Zuiderzee w latach 1880–1930 tj. przed ukończeniem  tamy Afsluitdijk w 1932 r., która ogrodziła Zuiderzee od Morza Północnego. Są tu działające warsztaty, wędzarnie ryb, rzemieślnicy robiący sieci. Odwiedzający skansen odbywają podróż w przeszłość uczestnicząc w codziennym życiu sprzed kilkudziesięciu lat.

BINNENMUSEUM
W Binnenmuseum (muzeum pod dachem), otwartym przez cały rok można między innymi zobaczyć fotografie, tradycyjne kostiumy i największą kolekcję drewnianych statków w Holandii.