Giełdy kwiatowe

Kwiaty i ogrody

Giełdy kwiatowe


Koniecznie odwiedźcie największa giełd kwiatowych. Kwiaty i rośliny doniczkowe są tu sprzedawane i wysyłane do wszystkich zakątków świata. Dopiero tutaj można zrozumieć, dlaczego Holandia zawsze kojarzona jest z kwiatami.
ROYAL FLORAHOLLAND
Jest to firma aukcyjna zajmująca się sprzedażą kwiatów w Aalsmeer, Naaldwijk, Rijnsburg, Venlo, Bleiswijk i Eelde.  Razem domy aukcyjne tworzą największą aukcję kwiatową na świecie. Ponad 20 milionów kwiatów i roślin jest sprzedawanych codziennie na aukcjach.  Royal FloraHolland ma około 5000 członków, 9000 dostawców, 3500 klientów i 4500 pracowników. 90% holenderskiego handlu kwiatami odbywa się za pośrednictwem Royal FloraHolland. Holenderski biznes florystyczny bezpośrednio i pośrednio tworzy 250 000 pełnoetatowych miejsc pracy dla ludzi na całym świecie. Ze względu na pozycję w gospodarce Holandii firma otrzymała przywilej używania w nazwie słowa Royal – Królewska.

Możesz osobiście doświadczyć dynamiki międzynarodowego handlu kwiatami i roślinami doniczkowymi.  Oddziały Royal FloraHolland w Aalsmeer i w Eelde są otwarte dla zwiedzających.  Można przyglądać się handlarzom w czasie, gdy kwiaty są sprzedawane i obserwować ze specjalnej galerii dziesiątki ciągników z wózkami kwiatowymi, których ruch przypomina pracę mrowiska.  Nie Konieczne jednak jest przybycie wcześnie rano.