Parady kwiatów

Kwiaty i ogrody

Parady kwiatów


Każda parada kwiatów to atrakcja przyciągająca wielu turystów zarówno z Holandii, jak i z zagranicy. Co roku, od kwietnia do września można obejrzeć tu kilka parad kwiatowych, specyficznych dla danej pory roku.
BLOEMENCORSO BOLLENSTREEK - 20 IV 2024
Parada Kwiatów regionu Bollenstreek (prowincja Zuid Holland). Jedna z najbardziej znanych parad kwiatów na świecie. Trwająca cały dzień parada regionu cebulowego - Bollenstreek, wyrusza z Noordwijk i przejeżdża przez miasteczka regionu cebulowy, takie jak Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom i dociera do Haarlem gdzie w godzinach wieczornych ukwiecone platformy oraz aranżacje kwiatowe, pięknie iluminowane, można oglądać na Gedempte Oude Gracht. W godzinach popołudniowych ok. 15:30 przejeżdża przed bramą Keukenhof. Więcej...

BLOEMENCORSO LEERSUM - 17/18 VIII 2024
Parada kwiatów Leersum jest najbardziej kolorową i największą imprezą w gminie Utrechtse Heuvelrug, odbywającą się co roku w trzecią sobotę sierpnia, połączoną z wystawą platform z aranżami kwitowymi w niedzielę. Parada kwiatów w odbywa się w sobotę i rozpoczyna się zwykle  o godzinie 10:00. Przez kilka miesięcy grupy budowlane pracują nad stworzeniem najpiękniejszych platform, które wezmą udział w corso. ę. Przez Leersum przejeżdżają dwie rundy. Oprócz parady organizowane są  targi, rynek sztuki i rozrywki dla dzieci. W niedziele wszystkie stojące platformy i aranże kwiatowe można oglądnąć  z bliska
 
BLOEMENCORSO ZUNDERT - 1/2 IX 2024
Parada Kwiatów Zundert jest coroczną paradą kwiatową w Zundert w prowincji Noord Brabant od 1936 roku.  Jest to największa na świecie parada dalii i są to jedyne prezentowane na niej kwiaty. Jest pierwszą holenderską tradycją w Narodowym wykazie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Odbywa się corocznie w pierwszą niedzielę września. Podczas niedzielnego popołudnia parada  przemierza ulice Zundert. W poniedziałek można oglądać stojące platformy z aranżami kwiatowymi.

BLOEMENCORSO LICHTENVOORDE – 8 IX 2024
W ciągu ostatnich 90 lat Bloemencorso Lichtenvoorde wyrosło na największe, doroczne, kulturalne i społeczne wydarzenie gminy Oost Gelre (Geldria). W każdą drugą niedzielę września, 18-metrowe aranże kwiatowe przejeżdżają  ulicami wioski. Jest to wydarzenie. Budowa rozpoczyna się na wiosnę. Konstrukcja jest wykonywana jest z giętej i spawanej stali, a formy wykonane są z papieru mache i pianki polistyrenowej. W weekend poprzedzający Bloemencorso tysiące ochotników zaczyna dekorowanie konstrukcji kwiatami dali. Parada rozpoczyna się  popołudniu o godzinie 14:00. Jest to impreza dla młodych i starych.