Zakupy w Amsterdamie

Amsterdam

Zakupy w Amsterdamie


Są tu nie tylko dobrze znane domy towarowe, ale też wiele niezwykłych sklepów i sklepików. “Klasyczne” centrum handlowe miasta z licznymi butikami, sklepami z pamiątkami i wielkimi domami towarowymi. to łynne ulice handlowe to Nieuwendijk, Kalverstraat oraz Leidschestraat. Liczne galerie sztuki i sklepy z antykami można znaleć w Spiegelkwartier - dzielnica położonej w pobliżu Rijksmuseum. Wiele dużych, ekskluzywnych sklepów odzieżowych, jubilerów, sklepów z butami oraz domów mody usytuowanych jest przy ulicach P.C. Hoofstraat, odchodzącej od niej Van Baerlestraat oraz położonej w pobliżu Beethovenstraat. 

JORDAAN
XVII-wieczna, dawna dzielnica klasy robotniczej, z własnymi tradycjami i nieformalną, zrelaksowaną atmosferą, z wąskimi uliczkami, malowniczymi kanałami i unikalnymi sklepami. Dzielnicę zamieszkują głównie młodzi ludzie, studenci i artyści. To tu można dostrzec po raz pierwszy nowe trendy i tendencje.

MAGMA PLAZA
Centrum handlowe zasługujące na specjalną uwagę. Amsterdamczycy kupują tu głównie dla przyjemności. Mieści się w odrestaurowanym, wspaniałym pod względem architektonicznym, zabytkowym budynku. Czynne codziennie.

SKLEPY SPECJALISTYCZNE
W Amsterdamie można znaleźć ich setki - od sklepu ze szczoteczkami do zębów po sklep-dom wypełniony po dach latawcami czy wiekowy sklep z koralikami, z 4000 pojemników pełnych paciorków. Jest tu też sklep z mydłem, w którym można podglądnąć właścicielkę jak własnoręcznie je wyrabia. 

TARGI
Albert Cuyp: Olbrzymi, wielobranżowy targ, usytuowany pomiędzy ulicami Van Wooustraat i Ferdinand Bolstraat, pn. – so., w godz. 9:00-17:00.
Noordermarkt: Westerstraat, zywność, antyki “misz-masz”, pn. w godz. 9:00-16:00.
Książki i druki: Oudemanhuispoort, pn. – so. w godz. 13:00-16:00.
Znaczki i monety: Nieuwezijds Voorburgwal, śr., so., w godz. 13:00-16:00.
Antyki: Nieuwmarkt, maj – wrzesień, n. w godz. 9:00-17:00.