Rejsy po kanałach

Amsterdamskie atrakcje

Rejsy po kanałach


Historia Amsterdamu jest ściśle związana z wodą. Na przestrzeni wieków powstało 165 kanałów, które miały wpływ na handel, transport i rozbudowę miasta. Pierścień amsterdamskich kanałów jest charakterystycznym elementem architektury miasta, który w 2010 r. został wpisany na światową listę  dziedzictwo UNESCO. Rejs po kanałach to jeden z najbardziej zapadających w pamięć sposobów na zwiedzanie Amsterdamu, który wydaje się bardziej magicznym kiedy patrzy się na niego z łodzi.

Poza zachwycającym widokiem na zabytkowe centrum miasta z innej perspektywy rejsy po amsterdamskich kanałach są jednym z najbardziej niezapomnianych sposobów na odkrywanie zabytków i atrakcji miasta. Niezależnie od tego, płynie się po raz pierwszy, czy kolejny raz, wszystko w Amsterdamie wydaje się nieco bardziej magiczne, gdy ogląda się to z łodzi.

RODZAJE REJSÓW
Większość rejsów po kanałach trwa około godziny, podczas której poznaje się wpisany na listę  dziedzictwa UNESCO pierścień kanałów i oraz interesujących faktów związanych z Amsterdamem i jego historią. Oprócz najbardziej znanych i popularnych jednogodzinnych rejsów dostępne są także inne rodzaje rejsów po kanałach: rejsy hop-on-hop-off, romantyczne wycieczki przy świecach, przyjazne dla dzieci przygody i kameralne wycieczki łodzią z przewodnikiem dla mniejszych grup.
Najbardziej znanych firmy oferujące rejsy po kanałach to Lovers, Stromma i Blue Boat.