Heineken Experience

Top atrakcje

Heineken Experience


W budynku XIX-wiecznego browaru mieści się niezwykła atrakcja – Heineken Experience – poświęcona jednemu z najbardziej znanych piw na świecie (Heinekenowi oczywiście). Heineken Experience to kombinacja nostalgii i nowoczesności, zabawy i nauki – dzięki najnowszej technologii możecie wybrać się w niezwykłą podróż w przeszłość.

DAWNY BROWAR
Heineken Experience mieści się w pierwszym browarze Heinekena wzniesionym w centrum Amsterdamu. W 1988 r. ze względu na stale rosnącą sprzedaż piwa,  a w związku z tym potrzebą otwarcia nowego browaru, stary zamknięto. Od 1991 r. wita on jednak gości z całego świata i można tu odbyć wspaniałą samodzielną interaktywną podróż po świecie Heinekena. Można poznać historie firmy, przyjrzeć się, czterem naturalnym składnikom naszego piwa i procesowi warzenia, odwiedzić salę degustacji, zapoznać się z marką Heineken® i dowiedzieć się jak została partnerem Ligii Mistrzów UEFA i Jamesa Bonda. A pod koniec podróży otrzymać w prezencie dwa Heinekeny i dowiedzieć się jak nalewany jest perfekcyjnego Heineken®.

ZWIEDZANIE HEINEKEN EXPERIENCE
Każdy jest tu swoim własnym przewodnikiem, może tu zajrzeć w każdy kąt i do woli wędrować po zakamarkach browaru; zobaczyć, jak butelkuje się piwo, poznać tajniki procesu warzenia i historię Heinekena, delektując się przy tym kuflem doskonałego piwa. Każde pomieszczenie starego browaru zachowało swój oryginalny charakter – są tu więc olbrzymie kotły do warzenia chmielu czy imponujące silosy do przechowywania ziarna. Odwiedzając Heineken Experience warto nie zapominać o rodzinie i znajomych – można stąd wysłać im e-mail ze swoim zdjęciem lub klipem video, żeby podzielić się wrażeniami. Zwiedzanie browaru zajmuje zazwyczaj półtorej godziny; w cenę wstępu wliczone są 3 napoje (piwo bądź napój bezalkoholowy).